Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
   MAPKA POWIATU
   AKTUALNY NUMER


   URODZILI SIĘ
   REKLAMY
   OGŁOSZENIA DROBNE
   SPORT
     Piłka Nożna
     Siatkówka
     Koszykówka
     Inne dyscypliny
     Ciężary
     Strzelectwo
     Bilard
     LHPN
     LHPN 2008
     Piłka nożna - IV liga
     Kolarstwo
     Piłka nożna III liga

Zadebiutują w Słubicach!


Chociaż dziś jest 1 kwietnia i popularny prima aprilis, to ta wiadomość jest jak najbardziej poważna i prawdziwa! Zarząd P...

   FELIETON
     Jerzy Kamiński
     Edward Bykowski

Wszystkim po trochę, czyli nikomu?

Do tej pory podejrzewałem, że nie byłbym dobrym politykiem. Teraz wiem to na pewno, bo lubię wiedzieć, kiedy skończę to, co zacz...

   SAMORZĄD LOKALNY    2006 - 2010
     Wywiady
     Wyniki wyborów
     Relacje, komentarze

   POCZET SOłTYSóW
     Gmina Oława
     Gmina Domaniów
     Jelcz-Laskowice

   ROZMOWY POD JANEM    NEPOMUCENEM

Integracja - zyskują wszyscy

Z Bożeną Wierzbicką, dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5 w Oławie, rozmawia Jerzy Kamiński

   GOSPODARKA PIENIĄDZ    PRACA
     Artykuły, analizy, komentarze
     Wywiady

Mniej pracy w „Toyocie”

Zmniejszenie liczby dni roboczych, mniejsze wynagrodzenia i specjalny program dla pracowników, którzy dobrowolnie odejdą z firmy...

   WYBORY    PARLAMENTARNE 2007
     Artykuły, informacje, komentarze
     Wywiady

   ARCHIWUM GAZETY
    ODESZLI
     Kto i kiedy?
     Wspomnienia


O NAS             KSIĘGA GOŚCI            KONTAKT
  dzisiaj jest: 31.01.2015aktualny numer w sieci: 66  
  wyszukiwarka:      [ zaawansowane ]
<< Powrót

Czarni przyćmią wszystkich?
 dodano: 17.08.2008

Na miesiąc przed rozpoczęciem rozgrywek klasy “A” najaktywniejsi na rynku transferowym są Czarni Jelcz-Laskowice, ale również w innych zespołach jest nie mniej ciekawie...Pozyskany do Czarnych J-L z MKS Oława Maciej Siwiński wiosną nie grał, bo leczył kontuzję. W nowym sezonie ma być jednym z ważniejszych wzmocnień jelczańsko-laskowickiej drużyny…
Burza Bystrzyca
W Bystrzycy spokojnie. Nikt nie odszedł, a z nowych graczy z Burzą trenuje Artur Korzeń, który ostatnio grał w Minkowicach. - Będziemy testować jeszcze kilku zawodników - mówi kierownik drużyny Jan Prokopowicz. - Na konkretne nazwiska jest jednak jeszcze trochę za wcześnie.
Burza rozegrała mecz kontrolny, wygrywając z Rzemieślnikiem Oława 3:1. Bramki dla bystrzyczan strzelili: Leszek Świegot - 2 oraz Mateusz Pasierski.
Czarni Jelcz-Laskowice
Czarni są najaktywniejsi w sezonie przygotowawczym nie tylko na treningach. Spore ruchy transferowe poczynił zarząd klubu, którego celem jest awans drużyny do klasy okręgowej. Do Czarnych przyszedł bramkarz Łukasz Malotka ze Świtezi Wiązów. Po rocznym pobycie w Foto-Higienie Gać do jelczańsko-laskowickiego klubu wrócił Marek Bartosiewicz. Dołączyli też Maciej Siwiński oraz Damian Mońka z MKS Oława. Czarni pozyskali również Pawła Pisarskiego z Wulkanu Wrocław, Marka Borgmana z Boru Oborniki Śląskie oraz Miłosza Łebka z Gromu Witków (wałbrzyska klasa okręgowa). - Musimy mieć szeroką kadrę - mówi członek zarządu Łukasz Dudkowski. - Nasza grupa w klasie “A”, to taka mała “okręgówka”, dlatego by sprostać wyzwaniu, tworzymy mocny zespół.
Czarni rozegrali dwa mecze kontrolne. Zremisowali z FC Icon New Jersey 1:1 (bramka Damian Grzech) oraz pokonali Widawę Bierutów 5:2 ( bramki dla Czarnych: Stanisław Zakliński i Damian Grzech - po 2 oraz Dawid Kołtowski). W niedzielę 3 sierpnia Czarni pokonali LKS Śleszów 5:3, po golach Stanisława Zaklińskiego, Krzysztofa Telatyńskiego i Tomasza Mola. Kolejnymi przeciwnikami jelczan w meczach kontrolnych będą Rzemieślnik Oława oraz PKS Łany.
Czarni Sobocisko

Grzegorzem Kędziorem z Sokoła Marcinkowice (na pierwszym planie z lewej) zainteresowani są Czarni Sobocisko
Czarni Sobocisko pewnie utrzymali się w klasie “A”. Utrzymali też swoją kadrę, bo z zespołu nikt nie odszedł. - Jesteśmy zainteresowani pozyskaniem Grzegorza Kędziora z Sokoła Marcinkowice - mówi kierownik drużyny Dariusz Witkowski. - Chęć gry u nas zadeklarował również Szymon Kościelak. Ponadto będziemy testować dwóch innych zawodników, ale nazwisk na razie nie chcę zdradzać.
Czarni nie grali jeszcze żadnych meczów kontrolnych. W najbliższych dniach zagrają z Dombudem Chwalibożyce, Polonią Miłoszyce, Świtezią Wiązów, Burzą Bystrzyca oraz z Sokołem Marcinkowice.
Foto-Higiena II Osiek
Rezerwa Foto-Higieny będzie osłabiona, bo do Piasta Brzeg odszedł Jacek Zarówny, zaś Damian Dewerenda trenuje z Dombudem Chwalibożyce. Na razie nie wiadomo, co będzie z Szymonem Kościelakiem, który chce grać w Czarnych Sobocisko. Do zespołu dołączyli natomiast Łukasz Dewerenda z Amatora Oleśnica Mała, Bartłomiej Dańczak z Zorzy Niemil oraz Seweryn Kołodziej z zespołu juniorów.
Foto-Higiena rozegrała trzy sparingi. Wygrała 4:1 z Rapidem Domaniów (po dwie bramki zdobyli Piotr Wojciechowski i Rafał Kwapisz), zremisowała z KS Żórawina 2:2 (dla F-H strzelali Michał Borowski i Ryszard Łuczkiewicz) oraz uległa Piastowi Brzeg 0:5. Kolejni przeciwnicy to Piast Brzeg oraz Czarni Kondratowice.
LKS Stary Śleszów
Zespół ze Starego Śleszowa tradycyjnie jest jednym z kandydatów do awansu. Nikt nie odszedł, a z drużyną trenują Kamil Majerczyk ze Świtezi Wiązów oraz Zbigniew Roszak. Do Śleszowa prawdopodobnie przyjdzie także Bartłomiej Wlaźlak z KP Brzeg Dolny. Do kadry pierwszego zespołu dołączyli juniorzy Grzegorz Mihułka, Waldemar Bojakowski, Adam Żurawski, Tomasz Galart i Jakub Paduchowicz.
W pierwszym meczu kontrolnym LKS uległ Multimetowi Wrocław 5:6. Bramki dla śleszowian strzelili: Bartłomiej Mikoda - 2, Mariusz Cięciara, Dominik Gacka oraz Grzegorz Mihułka - po 1. W drugim LKS przegrał z Czarnymi Jelcz-Laskowice 3:5 (gole dla LKS: Bartłomiej Mikoda, Mariusz Cięciara i Grzegorz Mihułka). Kolejni zaplanowani sparingpartnerzy to Świteź Wiązów, Polonia Jaszowice oraz GKS Kobierzyce.
Polonia Miłoszyce
Poloniści rozpoczęli treningi trzy tygodnie temu. Odszedł Radosław Florczyk, który wrócił do MKS Oława po wypożyczeniu, a do drużyny mają dołączyć Łukasz Bieniuk i Jacek Zdun z Piasta Nadolice. Bliski przyjścia do Miłoszyc jest też Łukasz Ciszewski z LZS Zbytowa. - Będziemy testować dwóch zawodników - mówi wiceprezes Polonii Leszek Piotrowski. - Są to wychowankowie Ślęzy Wrocław.
Miłoszyczanie rozegrali dotąd trzy mecze kontrolne. W pierwszym zremisowali z KS Żórawina 2:2 (bramki dla Polonii: Adam Noculak oraz Przemysław Wąsowicz), w drugim wygrali z Sokołem Marcinkowice 3:0 (bramki: Piotr Walęciak oraz Artur Strzemedłowski - 2), a w trzecim pokonali Czarnych Sobocisko 7:1. Kolejnym sparingowym przeciwnikiem Polonii będzie Odra Wrocław.
Rzemieślnik Oława
Rzemieślnik wrócił do klasy “A” po rocznej przerwie. Zespół niewiele się zmienił, co dobrze rokuje na przyszłość. - Jesteśmy zmobilizowani - mówi trener Jacek Sorbian. - Powalczymy o utrzymanie się.
Do drużyny z Nowego Otoku doszli Mateusz Wilgosiewicz oraz Sławomir Dudka z Lotosu Gaj Oławski. Oławianie przegrali mecz kontrolny z Burzą Bystrzyca 1:3, a jedyną bramkę dla Rzemieślnika zdobył Mateusz Wojciechowski. Przed sezonem zagrali z Rapidem Domaniów i wygrali 4:1. Kolejny rywal to Czarni Ścinawa.
Sokół Marcinkowice
W ubiegłym sezonie Sokół był o krok od awansu do klasy okręgowej. Z drużyną pożegnał się trener Andrzej Leszczyński - będzie teraz prowadził Orła Sadków. Wraz z nim do Sadkowa odszedł Artur Woźniak. Obowiązki szkoleniowca Sokoła przejął Sławomir Smoleń, który przez kilka poprzednich sezonów był czołowym zawodnikiem tej drużyny. - Mamy duży niedosyt po zakończonych niedawno rozgrywkach, dlatego w nadchodzących chcemy znów powalczyć o awans - mówi nowy trener ekipy z Marcinkowic. Smoleń deklaruje, że jeśli będzie miał wystarczająco liczną kadrę zawodników, to sam już raczej nie będzie grał i skupi się na pracy szkoleniowej.
Sokół stara się pozyskać Piotra Walczaka z Energetyka Siechnice. W pierwszym meczu kontrolnym marcinkowiczanie ulegli Polonii Miłoszyce 0:3. Kolejnymi przeciwnikami będą Błękitni Siedlce, Orzeł Sadków oraz Foto-Higiena II Osiek.
Kolektyw Radwanice
Beniaminek klasy “A” - nasz stary znajomy sprzed dwóch lat, grający w oławskiej “bundeslidze”. W ostatnim sezonie przeniesiony do grupy wrocławskiej, tam wywalczył awans. Kolektyw połączył się z Wodociągami Wrocław i rezerwowa drużyna będzie występowała w grupie XI klasy “B”. Z zespołu odeszli: Paweł Ziółkowski, Piotr Turski i Jacek Piegza, którym podziękowano za grę. - Pozyskaliśmy kilku nowych zawodników, dwóch z Opolszczyzny, a trzech z naszych okolic. Powinni być dużym wzmocnieniem zespołu - mówi prezes Grzegorz Bobiński. - Cieszę się, że będziemy grali z oławskimi drużynami, bo chciano nas przydzielić do grupy na zachód od Wrocławia, mielibyśmy dalsze wyjazdy. Z opolskiej IV ligi (LZS Proślice) wypożyczono Mateusza Kisiela, a z opolskiej okręgówki (Unia Kolonowskie) doszedł Mariusz Szymik. Do zespołu dołączyli również Kamil Pawelec z Wodociągów i Marcin Janik z Odry II Wrocław, a Tomasz Karpiński (ostatnio grający w Pogoni Oleśnica) wznowił treningi po kontuzji. Kolektywiści zajęli trzecie miejsca na turniejach w Lizawicach oraz w Radwanicach, a w sparingu z Polonią Jaszowice ulegli 0:4. Przed rozpoczęciem sezonu Kolektyw zagra na wyjazdach w Grodźcu i Skokowej.

Tekst: Piotr Walęciak
pw@gazeta.olawa.pl

Fot.: Krzysztof Ziółkowski i Krzysztof Trybulski

Dodaj swój komentarz!
Imię:
Treść:
    Nie ma żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy!

Oława

Oława

Oława

   SONDA
Czy czas letni to dobre rozwiązanie?

Tak.
Nie.
Nie wiem.
   REPORTAŻ
Rodzina w trzech odsłonach

Wychodzi się z nią dobrze tylko na zdjęciu? Co za bzdura... Wsparcie najbliższych pomaga odnieść sukces w biznesie, działalności...

   KULTURA
Rozdrażniliśmy publiczność

“Gazeta Powiatowa” zaproponowała oławianom ambitne kino i spotkanie z uznaną w Polsce dokumentalistką. Pełna sala ...

   HISTORIA I LITERATURA
     Literatura historyczna
     Ziemia oławska
     Patroni naszych ulic
     Kresowa nostalgia
Wieści kresowe - podziękowania i prośby

Kardynał Henryk Gulbinowicz (na fot.) skierował list do zarządu Stowarzyszenia Miłośników Kresów Wschodnich w Oławie, w którym c...

   NASZE KONKURSY
     Najpopularniejszy policjant
     Dawno temu w Oławie
     Uśmiech malucha
     Książka w plecaku
     Gazetki szkolne
     Oława i powiat w obiektywie
     Foto wakacje w powiecie
     Zabytek PRL-u!
     Skuter dla najpiękniejszej
   PIĘKNA I ZDROWA
     Porady i informacje
     Kluby, stowarzyszenia
Dieta bezglutenowa

Gluten to białko pochodzące ze zbóż. Coraz częściej zdarza się, że powoduje nadwrażliwość i prowadzi do alergii, albo choroby zw...

   LISTY, OPINIE, POLEMIKI
     Echa naszych publikacji
     Opinie i polemiki
   TEGO NIE PRZECZYTASZ W GAZECIE
Trzeba umieć ludzi pokochać

Marianna Jaszek, były powstaniec płonącej Warszawy, więźniarka niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet w Ravensbruck, kie...

   NASZE GALERIE   
   DZIEN KOGUTA
   DO CZYTANIA
   KATALOG FIRM
   STRONY PARTNERSKIE